Často užíváme rčení „Sportem ku zdraví“. Paradoxem ovšem je, že právě při pohybových aktivitách dochází velmi často k závažným úrazům.
Často užíváme rčení „Sportem ku zdraví“. Paradoxem ovšem je, že právě při pohybových aktivitách dochází velmi často k závažným úrazům.
Často užíváme rčení „Sportem ku zdraví“. Paradoxem ovšem je, že právě při pohybových aktivitách dochází velmi často k závažným úrazům. Vyrovnat se s jejich následky pomůže i pojištění, ovšem v případě některých adrenalinových sportů můžete narazit s úhradou pojistného krytí na problémy, kterým lze však předejít.
Hlavně pokud častěji sportujete nebo se věnujete jiným adrenalinovým aktivitám. Jako klient pojišťovny máte totiž povinnost informovat, pokud dojde ke změně vašeho „pojistného rizika“. Například České pojišťovně nebo Pojišťovně České spořitelny je pro zachování plného krytí pro případ dočasných rizikovějších aktivit nutné zaslat pojišťovně SMS zprávu. U většiny pojišťoven to však nestačí a je třeba dočasně navýšit pojistné. Pojišťovny totiž dělí klienty do rizikových skupin podle povolání, ale také podle sportovních aktivit, které vykonávají. Mají právo krátit plnění i v případě, kdy k úrazu nedošlo při adrenalinové aktivitě.
Některé adrenalinové sporty jsou z pojistné ochrany zcela vyloučeny a nelze je pojistit ani za vyšší pojistné. Týká se to například sportů provozovaných v extrémních podmínkách nebo terénech. Pojišťovny vylučují například horolezectví nebo jízdu na bobech. Pokud tedy má vaše úrazová pojistka obdobné výluky a vy plánujete provozovat adrinalinové aktivity v zahraničí, vyplatí se dopojistit úrazové pojištění na adrenalinové sporty v rámci cestovního pojištění. Také je důležité nezapomenout na včasné nahlášení úrazu. Některé pojišťovny mají pro nahlášení úrazu lhůtu v délce 10 dnů. Zapomeňte na konzumaci alkoholu před začátkem sportování, nepřeceňujte své síly a nepodceňujte preventivní opatření. To vše jsou případy, kdy může dojít k odmítnutí plnění nebo k jeho pokrácení.